Flink aan de Holterweg timmeren
Op 25 juni gaf bestuurder Irma Harmelink, samen met toekomstige bewoners Dennis en Ton, het officiële startsein voor nieuwbouw van een wooncomplex met 48 studio’s aan de Holterweg in Doetinchem.
Het complex verrijst naast de Anna Hoeve die lokaal vooral bekend staat als de boerderij van Anna Reintjes. Naast een gezellige B&B locatie is deze boerderij deels ook ingericht als dagbestedingslocatie. Ondertussen was de aannemer al begonnen, en – met uitzondering van de bouwvakvakantie – wordt er dagelijks hard gewerkt. “Dat moet ook”, zegt Ramon Kuipers, manager wonen bij Elver, met een brede glimlach. “Want we hebben de toekomstige bewoners beloofd dat ze voor de herfstvakantie in 2021 de dozen ingepakt moeten hebben voor verhuizing.”
Midden in de wijk
Een deel van de nieuwe bewoners, 32 om precies te zijn, woont nu al bij Elver op een drietal locaties in de Doetinchemse wijk Dichteren. Daarnaast is er straks ruimte voor 16 nieuwe bewoners aan de Holterweg in Doetinchem. Ramon Kuipers schudt zijn hoofd en wijsvinger van links naar rechts. “De namen en rugnummers zijn nog niet bekend. Ik weet dat er meer vraag is dan aanbod. De gesprekken met toekomstige bewoners en verwanten zijn gaande. Die combinatie van wonen dichtbij de dagbestedingslocatie, is meteen één van de voordelen op deze locatie. Maar er zijn meer punten die wonen aan de Holterweg aantrekkelijk maken. Het ligt dichtbij het stadscentrum en midden in een gezellige woonwijk. Door de activiteiten in de Anna Hoeve is Elver al lang geen onbekende meer in de wijk Schöneveld. “De contacten in de buurt zijn goed. Iets wat we heel belangrijk vinden, want alleen samen houd je het fijn.”
Spilfunctie en vraagbaak
Ramon Kuipers maakt deel uit van verschillende overlegvormen die te maken hebben met de nieuwbouw. “Zo is er regelmatig overleg met de medewerkers die hier straks aan de slag gaan, maar ook met verwanten van toekomstige bewoners. Zij denken mee over de inrichting van de drie nieuwe wooncomplexen, elk met twee woonlagen. De studio’s voorzien van eigen zit/slaapkamer en sanitair liggen rondom centrale huiskamers waar bewoners en medewerkers samenkomen.” Daarnaast heeft Ramon Kuipers regelmatig contact met de klankbordgroep waarin buurtbewoners deelnemen. “Een belangrijk overleg waarin de sfeer positief en oplossingsgericht is. Zo denken we samen na over parkeermogelijkheden, onderhoud van de tuinen en het openbaar groen. Ook de voortgang van de bouw wordt besproken, en waar mogelijk komen we elkaar tegemoet. Zo was er bijvoorbeeld wat zorg over verlies van privacy door bepaalde ramen in het ontwerp. Dan is het weer handig dat ik zelf in meerdere overlegvormen zit, waardoor de lijntjes kort zijn. In goed overleg met de architect en de gemeente Doetinchem, konden we dit aanpassen.”
Dinsdag bouwdag
Omdat het reguliere werk ook doorgaat, probeert Ramon Kuipers alle werkzaamheden die te maken hebben met de bouw, te beperken tot een vaste dag per week. “Voor mij is dat de dinsdag. Dat is namelijk ook de dag waarop eens per vier weken de bouwvergadering en het aannemersoverleg plaatsvinden.” Wie denkt dat deze 42-jarige manager wonen tureluurs wordt van alle extra werkzaamheden en overlegvormen heeft het mis. “Ik voel me een bevoorrecht mens dat ik dit mag doen. Machtig mooi om te zien dat dingen zo uitpakken zoals we bedacht hadden in de voorbereiding.” Ramon Kuipers complimenteert daarvoor ook de architect en bouwbegeleiding van IAA. “Alle voorbereidingen en de aanlooptijd duurden misschien wat lang, maar het blijkt dat het alle moeite waard was. Nu volle polle vooruit. Op naar zes prachtige woningen waar het straks fijn wonen is aan de Holterweg.”
De officiële start van de bouw aan de Holterweg